سفارش ساخت انیمیشن

انیمیشن که همان پویانمایی است، می تواند در انواع محصولات تصویری مورد توجه قرار گرفته و استفاده شود. همانطور که از نام این ساختار و طراحی مشخص است، زمانی که تصویری در طول زمان و با تکرار حرکات به صورتی دیده می شود که در تصویر در حال حرکت است، نوعی جان بخشی شکل گرفته که آن را پویانمایی می نامیم. یعنی تصاویر پشت سر هم و به صورتی قرار می گیرند که فریم به فریم و صحنه به صحنه مانند اجرای یک نمایش و یا ویدئو ظاهر می شوند. برای ساخت انیمیشن روش های مختلفی وجود دارد. یعنی برای این که انیمیشن ایجاد شود و یک تصویر در حرکات مختلف متحرک شود، می توان از روش های گوناگونی بهره برد. برای این کار می توان به وفور از کامپیوتر بهره برد. در ادامه در این خصوص موارد بیشتری ارائه می شود.

چگونگی ساخت انیمیشن
خدمات پشتیبانی برای طراحی سایت پزشکی

مشاوره رایگان ساخت انیمیشن

برای اینکه بتوانید با تیم پلاتو در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید فرم زیر را پر کرده و ارسال کنید و یا اینکه با شماره ی درج شده تماس بگیرید.

ارتباط مستقیم

انیمیشن چیست؟

در تعریف کلی می توان گفت که انیمیشن به معنای قرار گرفتن چند تصویری پشت سر هم است به نحوی که در طول زمان وقتی اجرای آن انجام می شود، تصور شود که تصویر در حال حرکت است.

انیمیشن چگونه ساخته می شود؟

در ساخت انیمیشن می توان از تجهیزات فیزیکی مانند رسامی دستی و یا به صورت پیشرفته تر از کامپیوترها بهره برد. در حال حاضر با توجه به این برخی از رسانه ها و برنامه ها به سرعت وابسته اند و باید سریع مطالب خود را منتشر نمایند لذا استفاده از کامپیوتر برای طراحی انیمیشن ها مناسب به نظر می رسد و پر کاربرد شده است. ساخت انیمیشن با توجه به نرم افزارهای تولید شده بسیار متفاوت است. در ادامه به جنبه های مختلف این موضوع توجه خواهد شد.

تفاوت انیمیشن و موشن گرافیک

شاید به صورت کلی باید اشاره شود که موشن گرافیک زیر مجموعه ای از انیمیشن است. اما به صورت کلی تر میان این دو مفهوم تفاوت هایی بوده که دو نام برای آنها در نظر گرفته شده است. در انیمیشن تصویرهای متعدد و مختلف که با یکدیگر متفاوت هستند، به حرکت در می آید. در این حالت تصاویر باید پیوسته و لحظه به لحظه را نمایش دهد. در اصل در انیمیشن تصویر حرکت نمی کند بلکه فریم ها در طول زمان حالت توهمی برای بیننده ایجاد می کنند که انگار تصویر به حرکت در آمده است.

اما در موشن گرافیک از انیمیشن بهره برده می شود و جلوه های ویژه به نحوی در کنار انیمیشن قرار می گیرد که این نمایش بسیار زیباتر می شود. در این مورد از تکنیک های VFX استفاده می شود. موشن گرافیک در دو مرحله از تصاویر ثابت و سپس داستان سازی برای حرکت این تصاویر ایجاد می شود. مشاهده می شود که در تمام این موارد ساخت انیمیشن دارای اهمیت است.

سفارش ساخت انیمیشن برای تلویزیون و رسانه ها

یکی از کاربردهای مهم ساخت انیمیشن برای تلویزیون و رسانه است. دلیل، آن است که تبلیغات از طریق رسانه در جامعه بیشتر نمایان شده و خود را نشان می دهد. رسانه به عنوان ابزاری است که حتی می تواند القاگر باشد یعنی مطالبی که شاید به طور کامل دقیق و درست نباشند، به گونه ای نمایش دهد که درست به نظر برسند. در این میان با استفاده از انیمشن می توان به درست بودن این موارد رنگ و بوی دیگری داد و آنها را بیشتر تصدیق نمود. در نتیجه اهمیت سفارش ساخت انیمیشن از طریق رسانه ها بیشتر نمود می کند. حتی شرکتهای بزرگ نیز بر این موضوع صحه گذاشته و با پرداخت هزینه های هنگفت، به دنبال جلب و جذب مخاطب هستند و انیمیشن در این مسیر بسیار کمک کار خواهد بود.

تعرفه سفارش ساخت انیمیشن

برای ساخت انیمیشن خوب باید از گروه طراح حرفه ای بهره برد. تعرفه سفارش ساخت انیمیشن نیز متفاوت است زیرا زمان و ابزار تولید انیمیشن بر قیمت آنها تاثیرگذار است. برای ساخت انیمیشن حتی برهه های زمانی خاص می تواند اهمیت داشته و قیمت را افزایش دهد. مثلا زمانی که برای تبلیغات خاصی در جامعه همه افراد بسیج می شود تا برای انجام کاری خاص اقدام نمایند، تبلیغات با اهمیت بیشتری روبرو شده و باعث می شود تا قیمت افزایش یابد. در هر صورت برای اطلاع از تعرفه سفارش ساخت انیمیشن با همکاران و کارشناسان حرفه ای این مجموعه تماس برقرار نموده و از مشاوره رایگان آنها بهره مند شوید.

تعرفه سفارش ساخت انیمیشن

تاثیر انیمیشن بر فروش محصولات

تبلیغات ثابت که بر روی بیلبوردها قرار می گیرند، موثر هستند و اگر در پس این نوع تبلیغات فلسفه ای وجود داشته باشد تا مخاطب را به هر نحو همراه سازد، تاثیرگذاری آن دو چندان خواهد بود. اما اگر همین تبلیغات از بیلبوردی بزرگتر که رسانه نام دارد و در آن متحرک سازی و نمایش ویدئوها باعث ترغیب بیشتر می شود، رخ دهد، به نظر می رسد که نتیجه به دست آمده دوچندان بوده و اثر بیشتری خواهد گذاشت. امروزه بسیاری از تبلیغات رسانه ای و تلویزیونی از طریق تبلیغات انیمیشنی است. به این واسطه حتی محصولات ناشناخته نیز به سرعت در جامعه معروف شده و بر فروش آنها افزوده می شود. این معجره تبلیغات از طریق انیمیشن ها می باشد.

انیمیشن تبلیغاتی؛ دو بعدی و سه بعدی چگونه است؟

انیمیشن ها انواع مختلفی دارند. انیمیشن های دو بعدی و سه بعدی که از انواع سه بعدی آن در فیلم ها بیشتر استفاده می شود. پویا نمایی سه بعدی حتی برای تولید انواع کارتون مورد استفاده بوده که بسیار مورد توجه کودکان و حتی والدین آنها می باشد. انیمیشن های دو بعدی نیز عموما برای کارهای اطلاع رسانی مورد توجه است. مثلا زیرنویس های تلویزیونی که از طریق حرکت تصاویر پیامها را به مخاطب انتقال می دهد.

اما آنچه امروزه بیشتر مورد توجه بوده است، انواع انیمیشن های تبلیغاتی است که در عرصه های مختلف سفارش داده می شود و می توان گفت بر تعداد آن روز به روز افزوده می شود. انیمیشن تبلیغاتی هزینه بر است. اما برای موفقیت باید هزینه آن را پرداخت نمود. برای انجام و ساخت انیمیشن تبلیغاتی باید چیدمان و پروژه کار را به صورت مدیریت شده ای طراحی کرد که این موضوع نیز روش های خاص خود را می طلبد و نیازمند استفاده از تیم حرفه ای و تخصصی است.