پشتیبانی سایت

پشتیبانی سایت یکی از اموری است که در دنیای خدمات وب سایت وجود دارد و از اهمیت بسیار بالایی برخورددار است. بسیاری از کسب و کارهای بزرگ که صاحب وب سایت هستند از خدمات پشتیبانی وب سایت برای پیشرفت و ارتقای وب سایت و کسب و کار خود استفاده می کنند.

ما در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا بیشتر در مورد پشتیبانی سایت صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

عناوینی که می خواهیم در این مقاله به بررسی آن ها بپردازیم :

  • پشتیبانی سایت چیست؟
  • وظایف تیم پشتیبانی وب سایت چیست؟
  • پشتیبانی سایت را به چه شرکتی بسپاریم؟
  • انواع پشتیبانی وب سایت چیست و توسط چه افرادی انجام می شود؟
  • پشتیبانی وب سایت توسط تیم پلاتو چگونه است ؟
پشتیبانی سایت
خدمات پشتیبانی برای طراحی سایت پزشکی

مشاوره رایگان پشتیبانی سایت ها

برای اینکه بتوانید با تیم پلاتو در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید فرم زیر را پر کرده و ارسال کنید و یا اینکه با شماره ی درج شده تماس بگیرید.

ارتباط مستقیم

پشتیبانی سایت چیست؟

پشتیبانی سایت (support) به سه بخش پشتیبانی محتوایی، پشتیبانی فنی و پشتیبانی سئو  تقسیم می شود. به طور کلی پشتیبانی سایت شامل امور سایت است که پس از طراحی وب سایت بر روی آن اعمال می شود و با انجام این امور می توان مشکلات به وجود آمده برای وب سایت را حل کرد و امکانات و افزونه های جدیدتری را به آن اضافه کرد. 

تفاوت پشتیبانی سایت با پشتیبانی آنلاین چیست ؟

پشتیبانی سایت به یک سری اقدامات برای صحیح و سالم نگه داشتن یک وب سایت و همینطور تامین امنیت و بررسی عملکرد صحیح سایت گفته می شود اما پشتیبانی آنلاین به خدمات آنلاینی گفته می شود که به صورت آنلاین به کاربران ارائه می شود.

انواع پشتیبانی وب سایت

پشتیبانی وب سایت در اصل برطرف کردن ارورها، چیدمان صفحات و ظاهر سایت، بروزرسانی ها و حل مشکلات فنی است اما برای راحتی مشتریان موارد دیگری از جمله تولید محتوا، سئو و … هم به آن اضافه شده است.

به طور کلی برای پشتیبانی وب سایت 4 دسته از خدمات ارائه می شود که شامل موارد زیر می باشند:

اما یک سوالی که برای شما پیش می آید این است که

ما چرا به پشتیبانی سایت نیاز داریم؟ یا اینکه چرا باید از خدمات پشتیبانی سایت استفاده کنیم؟

مسلما طراحی سایت خالی برای هر شرکتی زیاد خوشایند نیست و هیچ محصولی بدون ارائه گارانتی و پشتیبانی ارزش چنان بالایی ندارد. به همین خاطر نگه داری از یک وب سایت باید توسط یک تیم حرفه ای و با تجربه انجام شود تا هر زمان کوچک ترین مشکلی برای وب سایت به وجود آمد آن را به سرعت متوجه و رفع کند.

  • نداشتن وقت کافی

کارهای بسیار زیادی از جمله تولید محتوا و بارگذاری آن در سایت، بارگذاری محصولات و خدمات، بروز رسانی صفحات وب، سئو سایت، بررسی مشکلات فنی سایت و …  وجود دارد که شما باید آن ها را به صورت منظم انجام دهید و این کار بسیار مشکل است که تمامی امور وب سایت را به تنهایی انجام دهید چون زمان زیادی صرف انجام این کارها می شود. شما می توانید با داشتن پشتیبان وب سایت، مقدار زیادی از کارهای سایت را از دوش خود بردارید و در زمان خود صرفه جویی کنید.

  • تکنولوژی باید آپدیت شود.

برای مثال شما خودرویی را خریداری می کنید و از این مطمئن هستید که خودرو را برای چند سال به راحتی استفاده می کنید، اما تکنولوژی و فناوری این طور نیست و به صورت مکرر توسط شرکت سازنده آپدیت هایی به منظور بالا بردن قابلیت ها و از بین بردن خطاهای موجود منتشر می شوند.

وب سایت هم از این قضیه غافل نیست و هرساله توسط شرکت گوگل الگوریتم هایی برای بهبود وضعیت وب سایت ها منتشر می شود و شما باید تکنیک های جدید را برای آپدیت کردن وبسایت خود دریابید که این امر به تجربه و مهارت بالایی نیاز دارد. در این مواقع شما می توانید از پشتیبانی سایت توسط شرکت های طراحی وب استفاده کنید.

وظایف تیم پشتیبانی وب سایت چیست ؟

وقتی شما وبسایتی را راه اندازی می کنید، این بدین معنی نیست که کار شما با وب سایت تمام شده است و شما باید به سراغ انجام سایر کارها بروید. پس از راه اندازی وبسایت اولین چیزی که شما به آن نیاز دارید یک تیم پشتیبانی وب است که امور وب سایت را به نحو احسن انجام دهد.

در ادامه ی این مقاله وظایف تیم پشتیبانی وب سایت را خدمت شما عزیزان توضیح می دهیم.

قیمت پشتیبانی سایت

قیمت پشتیبانی سایت به عوامل مختلفی از جمله تعداد محتواهای تولید شده در ماه (اگر نیاز به تولید محتوا باشد)، مشکلات فنی سایت، سئو سایت، تعداد آپدیت های افزونه ها و … بستگی دارد به همین خاطر مبلغ ثابتی را نمی توان در نظر گرفت.

نکته : سئو سایت یک مورد جدا از پشتیبانی است و موارد و نکات خاص خود را دارد ولی در صورت نیاز در قرارداد پشتیبانی ثبت می شود.

نداشتن پشتیبانی برای یک وب سایت خطر ساز خواهد بود؟

نداشتن پشتیبانی سایت در کوتاه مدت هیچ خطری ندارد اما در دراز مدت مسلما شما نیاز به دریافت پشتیبانی خواهید داشت چرا که با پیشرفت وب سایتتان، کسب و کار شما مورد توجه قرار می گیرد و احتمال اینکه هکرها قصد نفوذ به سایت شما را پیدا کنند بالا می رود و به همین خاطر مهم است که شما پشتیبانی خود را دریافت کنید و تا حدود زیادی خیال خود را از شر هکرها راحت کنید.

همچنین با دریافت پشتیبانی مشکلاتی همچون: اسپم شدن سایت، آپدیت نبودن آن، مشکلات فنی و… برایتان پیش نخواهد آمد.

پشتیبانی سایت را به چه شرکتی بسپاریم؟

شما باید این امر را به شرکتی بزرگ و نامدار بسپارید که امور پشتیبانی وب سایت را به صورت تضمینی و کاملا حرفه ای انجام دهند و تیم آن ها شامل افراد متخصص با تجربه ی کاری بالا باشد.

پشتیبانی وب سایت توسط تیم پلاتو چگونه است ؟

پشتیبانی انواع سایت توسط پلاتو

تیم پلاتو یک تیم پشتیبانی وب سایت است که تمامی امور پشتیبانی شامل: افزایش سرعت سایت، آپدیت کردن المان ها و افزونه ها، بالا بردن امنیت سایت، رفع مشکلات وب سایت، تولید محتوای با کیفیت و … را به صورت کاملا حرفه ای انجام می دهد.

تیم پلاتو در انجام امور پشتیبانی از بهترین و حرفه ای ترین افراد که سابقه بالایی در این زمینه دارند استفاده می کند.

پشتیبانی وب سایت یکی از مهم ترین المان های موجود در وب سایت است که باید بسیار به آن دقت کرد. شما می توانید برای انجام امور پشتیبانی، کسب اطلاعات بیشتر درباره ی انجام خدمات و … با شرکت ما در ارتباط باشید. 

چرا ما را انتخاب کنید