طراحی سایت پورتال

پورتال (portal)، یکی از دسته های موجود در وب سایت است که کاربران می توانند با استفاده از آن انواع اطلاعات، بخش های ارتباطی و انواع اطلاع رسانی  را انجام دهند. پرتال هر چیزی که یک سازمان برای فعالیت نیاز دارد را برای کاربران فراهم می سازد.

ما در این مقاله قصد داریم تا بیشتر در مورد طراحی سایت پورتال صحبت کنیم. امیدواریم از مقاله لذت ببرید و برایتان مفید باشد. عناوینی که می خواهیم در این مقاله به بررسی آن ها بپردازیم :

 • پورتال به چه معناست؟
 • پورتال با وب سایت چه تفاوتی دارد؟
 • تعریف پورتال سازمانی به صورت کامل
 • آشنایی با انواع پورتال
طراحی سایت پورتال
خدمات پشتیبانی برای طراحی سایت پزشکی

مشاوره رایگان طراحی سایت پورتال

برای اینکه بتوانید با تیم پلاتو در ارتباط باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید فرم زیر را پر کرده و ارسال کنید و یا اینکه با شماره ی درج شده تماس بگیرید.

ارتباط مستقیم

پورتال به چه معناست؟

پورتال یا به انگلیسی (portal) در فرهنگ لغت به معنی درگاه است، اما در دنیای وب مفهوم دیگری دارد.

سایت های پورتال به وب سایت هایی گفته می شود که یک سری اطلاعات را از منبع های مختلفی جمع کرده و در یک شکل واحد گردآوری کرده است. به زبان ساده تر، سایت های پورتال پای خود را فراتر از اطلاع رسانی و یا درج خبر گذاشته اند و کاربران می توانند در آن از سرویس های خدماتی آنلاین با پنل های کاربری شخصی استفاده کنند، سایت های پورتال اکثرا شامل وب سایت های سازمانی می باشد.

پورتال با وب سایت چه تفاوتی دارد؟

تصوری که از وب سایت ها وجود دارد، با مشاهده پورتال ها کاملا تغییر می کند چون خدماتی که پورتال ها ارائه می دهند فراتر از یک وب سایت عادی است. برای مثال وب سایت های کسب و کارهایی مثل: بیمه ها، بانک ها، شهرداری ها، سازمان های دولتی و یا شرکت های خصوصی مانند یک وب سایت خبری ساده نیستنند و امکانات بیشتر و خاصی نسبت به آن دارند.

شما باید برای این که یک وب سایت سازمانی داشته باشید تا بتوانید یک مجموعه بزرگ آنلاین خلق کنید باید به دنبال یک شرکت طراحی سایت پورتال حرفه ای باشید که راهکارهای سازمانی و خوبی را بر روی وب سایت شما پیاده سازی کنند.

همچنین بخوانید : طراحی سایت فروشگاهی مثل دیجی کالا

پورتال سازمانی چیست ؟

تمامی اموری که در قالب مدیریت اطلاعات، و خدمات یک سازمان به صورت آنلاین انجام داده می شود، باید در قالب یک پورتال باشد تا بتوان آن را به صورت سازمان یافته مدیریت کرد. امروزه تمامی سازمان ها با داشتن یک پورتال منظم و قدرتمند توانسته اند تا کیفیت کارهای خود را بهبود ببخشند.

مزایای سایت های پورتال

 • کاربری آسان و مدیریت
 • داشتن ماژول های قدرتمند
 • امنیت بالا
 • سرعت خوب
 • اینترفیس های کاربر پسند
 • داشتن قابلیت بومی سازی کامل
 • و برخی موارد دیگر
مزایا طراحی سایت پورتال

انواع پورتال

با رشد روزانه تکنولوژی در عرصه های مختلف، بیشتر خدمات در حال آنلاین شدن هستند و برای راحتی بیشتر کارها خدمات درحال پورتال شدن هستند. برای مثال : بیشتر خدمات بانکی هم اکنون توسط پورتال بانکی انجام داده می شود. این گستردگی در عرصه های مختلف با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی باعث شد تا موضوعات مختلف کسب و کار به صورت پورتال شوند.

ما انواع پورتال در عرصه های مختلف کسب و کار مانند : پورتال بانک، بیمه، سازمان های دولتی، شرکتی، شهرداری ها، دانشگاه ها، مراکز خدماتی و اداری داریم که در ادامه این مقاله می خواهیم آن ها را به صورت جداگانه توضیح دهیم.

طراحی پورتال برای چه کسب و کار هایی مناسب است؟

ما تا به اینجا خدمت شما توضیح دادیم که طراحی سایت های پورتال چیست و چه مزیت هایی دارد، اما شاید تا به حال این سوال برای شما پیش آمده باشد که چه زمانی از سایت های پورتال استفاده می کنیم.

توجه داشته باشید زمانی از پورتال استفاده می شود و کسب و کارهایی دست به ساخت پورتال می زنند که بزرگ هستند و برای جذب و اشتراک گذاری اطلاعات با پرسنل، مدیران و مشتریان و… نیاز به پورتال دارند تا بتوانند آن را مدیریت کنند. در پورتال ها سطوح مختلفی از دسترسی تعیین می شود و به این شکل مدیریت پورتال را بسیار ساده تر و امکان پذیرتر می کند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت در اندیشه

کلام آخر

شرکت پلاتو با داشتن تیم قوی کدنویس و ماهر، طراحی سایت پورتال را به صورت کاملا حرفه ای و در کم ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد و شما می توانید جهت دریافت انواع مشاوره های رایگان در زمینه طراحی سایت با استفاده از راه های ارتباطی سایت با ما در تماس باشید.