بک گراند رنگی تبلیغات
تیزر تبلیغاتی

ساخت تیز تبلیغاتی

فلش محتوا

تیزر تبلیغاتی ویدئویست که در کمتر از 1 دقیقه، با تمرکز بر ویژگی های اصلی محصولات، خدمات و برند شما باعث تاثیر مضاعف بر نگاه مخاطب شما میشود. نمایش این ویدئو بسته به نیاز مشتریان در پلتفرم های مختلف چون اینستاگرام، فضای وب، تابلوهای شهری، تلویزیون قابل ساخت است.

نمونه کارهای تیزر تبلیغاتی

کارگردان ساخت تیزر

دمو تدوین شده در استودیو پلاتو

تیزر تبلیغاتی بانیکس

تیزر تبلیغاتی آزمایشگاه پاتولوژی فرین

تیزر تبلیغاتی ساعت هوشمند

تیزر تبلیغاتی تتو آرتیست میلان

لنز فیلمبرداری قوی برای ساخت تیزر تبلیغاتی
دوربین در تجهیزات ساخت تیزر

سفارش تیزر تبلیغاتی

هدف اصلی از تولید تیزر جلب توجه بازدید کنندگان و مخاطبان است. این نوع تبلیغات اغلب با هدف رونمایی از تولید محصولات و خدمات جدید، انتشار اخبار مربوط به راه اندازی برند و یا اعلام همکاری با ستاره های بزرگ انجام می شود. کسب و کارهای مختلف به واسطه تولید تیزر تیلیغاتی اگاهی از برند تجاری خود را افزایش می دهند، ترافیک زیادی را به سایت خود هدایت می کنند و در نهایت با یک کمپین برنامه ریزی شده میزان فروش خود را افزایش می دهند.

زیرا مردم انتظار و ابهام را دوست دارند. احساس تعلق به یک مجموعه بزرگ برای همه ما خوشایند است و این دقیقا همان کاری است که تولید تیزر انجام می دهد. تیزر تبلیغاتی در صورتی که به شکل حرفه ای تولید شود با ایجاد ابهام، مخاطب را به کشف رازهای درون تیزر تشویق می کند و همین امر باعث می شود مخاطبان شما برای رفع کنجکاوی به دنبال شنخات بیشتر برند شما بروند. و به این واسطه آن ها شما را از طریق موتورهای جستجو، رسانه های اجتماعی و حتی تلوزیون دنبال کنند و بخواهند درباره شما بیشتر بدانند. ناگفته نماند که مزر قابل توجی بین تولید تیزر حرفه ای و تیزر بی کیفیت و اماتور وجود دارد. بنابراین در انتخاب تیم مجری لازم است نهایت توجه را داشته باشید.

نکته؛ تیزر تبلیغاتی فقط یکبار ساخته می شود اما به دفعات نامحدود در رسانه های اجتماعی، تلویزیون، شبکه های مجازی و … قابل پخش است. در واقع شما فقط یکبار هزینه می کنید اما به دفعات از تیزر ساخته شده استفاده کرده و بازخورد دریافت می کنید.

آیکون فلش

ویژگی های تیزر تبلیغاتی حرفه ای

تیزر تبلیغاتی حرفه ای باید دارای ویژگی های متعددی باشد که شامل جذابیت بصری، پویایی ، اصالت ،قابل فهم بودن و تمرکز بر محتواست.

فلش توضیحات بعدی

1. صداقت : به جرات می توان گفت مهمترین ویژگی در تولید تیزر، صداقت در معرفی محصولات و خدمات است. تیزر حرفه ای باعث می شود مردم برای کسب اطلاعات بیشتر به شما مراجعه کنند. مواجه شدن کاربران با انتظارات برآورد نشده بدترین چیزی است که مخاطبان شما ممکن است تجربه کنند. این امر موجب برداشت منفی مشتریان از برند شما خواهد شد. بنابراین قانون اصلی در تولید تیزر پایبند بودن شما به صداقت است. اما نگران نباشید، تیم پلاتو با بهره گیری از کارشناسان متخصص از سناریونویسی و مراحل پیش تولید تا مراحل پس از تولید درکنار شما خواهد بود. صداقت بخش جدایی ناپذیری از فرایند ساخت تیزر در تیم پلاتو محسوب می شود.

2. ایجاد رمز و راز و کمی چاشنی ابهام در سناریو : فکر می کنید چه چیزی باعث مجذوب شدن مخاطبان به تیزر تبلیغاتی می شود؟ بدون شک ایجاد ابهام و برانگیختن حس کنجکاوی مخاطب مهمترین عاملی است که آن ها را به سمت شناخت بیشتر از برند شما سوق می دهد. بنابراین بخشی از موفقیت تولید یک تیزر، ایجاد ابهام و رمزو راز در سناریو است. این ابهام باعث می شود کاربران برای درک بهتر تیزر، بارها و بارها آن را تماشا کنند و برای پرده برداشتن از راز بزرگ شما، شما را در رسانه ها و وبسایتتان دنبال کنند. نکته مهم ؛ لازم به ذکر است برخی از افراد در تولید تیزر از سناریو های اغراق آمیز و اظهارات فریبنده استفاده می کنند. این مورد علاوه بر اینکه صداقت شما را زیر سوال می برد، باعث از دست رفتن اعتماد مشتریان شما خواهد شد. بنابراین در ایجاد رمز و رازها لازم است حد اعتدال حفظ شود.

3. تمرکز بر مخاطب هدف : تصور عموم مردم این است که در تولید تیزر تبلیغاتی باید بر محصول تمرکز شود در حالیکه رمز موفقیت تمرکز بر مخاطبان هدف است. لزومی ندارد تبلیغات خود را در معرض دید همه مردم قرار دهید، در عوض با شناسایی مخاطبان هدف خود علاوه بر صرفه جویی در هزینه ها می توانید تبلیغات خود را به بالاترین کیفیت و تمرکز بر نیازهای مشتریان خود ارائه دهید.

انواع دیگری از تیزر تبلیغاتی وجود دارند که عبارتند از موشن گرافیک، تایپوگرافی، اینفوگرافی، اسلاید شو و ویدیو.
به عبارتی می توان گفت این نوع از تیزرها زیر مجموعه 3 نوع تیزر نامبرده هستند.

1. رئال : از پرکاربردترین روش های تبلیغات، استفاده از تیزرتبلیغاتی رئال است. در این نوع از تیزرها با استفاده از تصویر برداری از عناصر واقعی صحنه، انتقال پیام به مخاطب انجام می شود. یکی از مهم ترین مزایای تیزرهای رئال، گسترده بودن جامعه هدف و استفاده از آن در تمام پلتفورم ها و رسانه های اجتماعی است. اغلب این نوع تیزر ها محدودیت سنی ندارند و برای تمام گروه های سنی مناسب هستند. برای القا پیام به کاربران داستان نویسی خلاقانه انجام می شود و از بازیگر و صداپیشه استفاده می شود.

2. انیمیشن : استفاده از تصاویر متحرک در تولید تیزر تبلیغاتی از محبوبیت بالایی برخوردار است، بخصوص اگر با ابتکار و خلاقیت و بکابردن ایده های بکر همراه باشد. تحرک و پویایی همیشه برای کاربران جذاب است آن ها تصاویر متحرک را به تصاویر ثابت و استاتیک ترجیح می دهند. از طرفی استفاده از عناصر گرافیکی خارق العاده در تولید این تیزرها جذابیت و اثرگذاری آن ها را چند برابر می کند. علاوه بر این، مفاهیم بصری و نمایشی بکار برده شده باعث انتقال اطلاعات بیشتر به مخاطب می شود و در انتقال مفهوم تیزر موفق تر عمل می کند.

3. رئال انیمیشن : این نوع ویدیوها تلفیقی از تیزر رئال و تیزر انیمیشنی هستند. به عبارتی برای تولید این تیزر علاوه بر فیلمبرداری از محیط و بازیگران واقعی، عناصر انیمیشنی به ویدیو اضافه می شوند و جذابیت آن را چند برابر می کنند.

انواع دیگری از تیزر تبلیغاتی وجود دارند که عبارتند از موشن گرافیک، تایپوگرافی، اینفوگرافی، اسلاید شو و ویدیو.
به عبارتی می توان گفت این نوع از تیزرها زیر مجموعه 3 نوع تیزر نامبرده هستند.

فلش توضیحات بعدی
آیکون فلش

انواع تیزر تبلیغاتی

قبل از سفارش تیزر مدل سفارش خود را مشخص کنید؟

تیزر تبلیغاتی به اشکال مختلف تولید می شوند که از آن جمله می توان به تولیدات انیمیشنی، تبلیغات واقعی (رئال)، انیمیشن های واقعی، موشن گرافیک ها، تایپوگرافی، اینفوگرافی، اسلاید شو و ویدیو شو اشاره نمود که هر کدام به نوبه خود نوعی از انواع تیزر هستند.

1.معرفی برند

قبل از اینکه هرکاری انجام دهید ابتدا باید هویت برند خود را با تصویر کشیدن ارزش ها، اهداف و داستان برند تقویت نمایید که این کار خواستار دقت و ظرافت بسیار بالایی است.

2. معرفی محصول و خدمات

یکی از مهمترین اقدامات هر شرکت و یا صاحب برند آموزش و تبلیغ محصول و خدمات عام مردم است.اکثر شرکت های بزرگ با تبلیغات مستمر محصول و خدمات سهم بازار خود را افزایش می دهد. باید بدانید که تیپ تبلیغاتی شما چیست و در کدام رسانه پخش می شود، مثلا تبلیغ یک خدمات کلینیک با تبلیغ یک پکیج آموزشی و یا یک نمایشگاه متفاوت است.

3. معرفی مجموعه، سازمان و شرکت

مجموعه و سازمان خود را با، به تصویر کشیدن امکانات و نمایش نقاط قوت خود به زیباترین و خلاقانه ترین حالت به مخاطب عام بیان کنید. البته این مهم است که بدانید هر محصولی نیاز به معرفی شرکت یا کارخانه ندارد مثلا اگر کارخانه تجهیزات پزشکی دارید فقط در صورتی که مطمئن هستید که نمایش کارخانه برای شما اهمیت دارد به معرفی کارخانه بپردازید.

4. معرفی رویداد و پروموشن

گاهی نیاز است که در یک موضوع خاص اطلاع رسانی کنید و نیازی به تبلیغ یا معرفی محصول یا برند ندارید. به طور مثال قصد دارید افرادی را به یک همایش و یا بازدید از نمایشگاه دعوت کنید در این صورت چون مخاطب برای شما آشنا است بدون حاشیه موضوع را به بهترین حالت مطرح می کنید.

تیم ساخت تیزر تبلیغاتی
مهدی بالود فیلمبردار

بالود سناریو نویس

آرش قره باغی تدوین گر

آرش : VFX (جلوهای ویژه)

کارشناس ساخت تیزر تیلبغاتی حامد وقاری

حامد فیلمبردار و کارگردان

محمد فرصیاد کارشناس ساخت تیزر تیلبغاتی

دامیار فیلمبردار، تدوین گر

جواد اولادحمزه کارشناس ساخت تیزر تیلبغاتی

جواد موشن گرافیست

یوسف کارشناس ساخت تیزر تیلبغاتی

یوسف فیلمبردار

هژال محمودی کارشناس ساخت تیزر تیلبغاتی

هژال موشن گرافیست

امیرعلی عبادت طلب کارشناس ساخت تیزر تیلبغاتی

امیرعلی کارشناس ساخت تیزر

میزرا کارشناس ساخت تیزر تیلبغاتی

میزرا VFX

سوالات متداول قبل از سفارش تیزر

1. آیا تیزر تبلیغاتی روی فروش تاثیر می گذارد؟

قطعا بله. تولید یک تیزر حرفه ای و مخاطب محور در صورتی که با صداقت ساخته شود باعث افزایش اگاهی افراد از برند شما شده و به نحو موثری میزان فروش شما را افزایش می دهد.

2. چگونه می توان یک تیزر تبلیغاتی جذاب و موثر ساخت؟

برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی جذاب و موثر، ابتدا باید به دقت هدف تبلیغاتی خود را مشخص کنید و با توجه به آن، پیام مناسب و جذابی را در تیزر خود ارائه دهید. همچنین، از گرافیک و موسیقی مناسب استفاده کنید و زمان تیزر را به دقت کنترل کنید.

3. چه اصولی برای ساخت تیزر تبلیغاتی باید رعایت کرد؟

 برای ساخت تیزر تبلیغاتی موثر، باید به اصول زیر توجه کنید:

  • مشخص کردن هدف تبلیغاتی
  • تدوین پیام مناسب و جذاب
  • استفاده از گرافیک و موسیقی مناسب
  • کنترل زمان تیزر
  • ارتباط موثر با مخاطبین
4. برای شروع ساخت تیزر تبلیغاتی چه باید کرد؟

برای شروع فقط کافیست هدف خود از ساخت تیزر را بدانید و مخاطبان هدف خود را بشناسید و سبک مورد نظر خود را به کارشناسان ما اعلام نمایید. اگر اطلاعات زیادی ندارید نگران نباشید، کافیست همین حالا با کارشناسان استودیو تبلیغاتی پلاتو تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تیم ما بهره مند شوید. کارشناسان ما شما را در تمام مراحل راهنمایی خواهند کرد.

5. هزینه ساخت تیزر تبلیغاتی چقدر است ؟

هزینه ساخت تیزر بر اساس چند پارامتر از جمله سبک تیزر، مدت زمان تیزر، محل تصویربرداری، روزکاری و … مشخص می شود.

6. آیا ساخت تیزر با هزینه پایین تر نیز صورت می گیرد؟

با حذف برخی از فاکتورهایی چون استفاده از انیمیشن، موشن گرافیک ، نریشن و… بسته به نوع اجرایی پروژه می توان هزینه ها را کاهش داد. برای برآورد هزینه ها می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان پلاتو بهره مند شوید.

7. آیا تیزر ساخته شده امکان پخش در تلویزیون را دارد؟

بله. ساخت تیزر تبلیغاتی توسط تیم پلاتو بصورت کاملا استاندارد انجام می شود و شما می توانید تیزر تولید شده را در هر جایی که بخواهید استفاده کنید. البته برای پخش تیزر در تلوزیون ملی ایران قوانینی وجود دارد که لازم است این قوانین در ساخت تیزر مورد توجه قرار بگیرند. در صورتی که شما بخواهید تیزر خود را در تلوریون پخش کنید کارشناسان پلاتو تیزر موردنظر شما را مطالق با قوانین تلوریون تولید خواهند کرد. لازم به ذکر است ساخت تیزر تبلیغاتی برای تلوزیون هزینه بیشتری نسبت به سایر تیزرها خواهد داشت.

8. آیا امکان بازبینی و اصلاحیه تیزرها وجود دارد؟

بله. امکان بازبینی تیزرها توسط کارفرما در استودیو تبلیغاتی پلاتو فراهم است. مطابق با قرارداد مورد توافق طرفین ، امکان یک الی دو بار اصلاحیه تیزر نیز وجود دارد.

9. خروجی تیزرها به چه صورت است؟

فرمت استاندارد در تولید تیزر تبلیغاتی 1080 است اما بر اساس خواست کارفرما برای پخش تیزر در پلتفرم های مختلف سایزها قابل تغییر است. در صورتی که شما بخواهید تیزر تولید شده را برای پخش در تلویزیون اینستاگرام، وبسایت و … مورد استفاده قرار دهید تیم پلاتو سایز مورد نظر را به شما ارائه خواهد داد.