بلاک شدن در اینستاگرام به چه شکل است ؟

بلاک شدن اینستاگرام یا مسدود شدن اکانت اینستاگرام یعنی اینکه هیچ فعالیتی نتوانید در پیجتان انجام دهید این فعالیت ها عبارتند از لایک کردن، فالو یا آنفالو کردن، کامنت گذاشتن و یا ارسال پست.

دقت داشته باشید که بلاک شدن با حذف اکانت اینستاگرام تفاوت دارد. زمانی که شما بلاک می شوید می توانید وارد اکانتتان شوید و پیج ها و پست های دیگران را مشاهده کنید اما نمی توانید خودتان هیچ فعالیتی کنید. ولی زمانی که اکانتتان حذف می شود دیگر قادر به ورود به حساب کاربریتان نیستید و در بیشتر اوقات باید یک اکانت دیگر بسازید زیرا برگرداندن آن، کار مشکل و بعضی مواقع غیر ممکن است.

در واقع اینستاگرام برای حفظ امینت جامعه نسبت به محتوایی که اجازه می دهد به اشتراک گذاشته شود بسیار سختگیرانه عمل می کند و یکسری قوانین را وضع کرده است تا کاربران بر اساس آن پست های خود را منتشر کنند، اگر خلاف قوانین اینستاگرام پیش بروید اولین کاری که این پلتفرم انجام می دهد مسدود کردن شما است.

انواع بلاک شدن در اینستاگرام

انواع بلاک شدن در اینستاگرام

سه نوع بلاک شدن در اینستاگرام وجود دارد که عبارتند از بلاک دائمی، بلاک موقت و بلاک محدود.

بلاک دائمی : همانطور که از اسمش معلوم است به طور دائم حساب کاربری شما مسدود می شود. حساب شما به دلیل نقض قوانین استفاده از اینستاگرام (TOU) برای همیشه مسدود می شود. در بیشتر موارد، دسترسی به حساب های مسدود شده ی دائمی تا زمانی که پرونده محکمی در این زمینه نداشته باشید دشوار است.

بلاک موقت : این نوع انسداد به طور موقت است و بعد از مدتی دوباره می توان از اکانت استفاده کرد. در این حالت به دلیل فعالیت های مشکوک و هرزنامه، حساب شما موقتا مسدود می شود. بازیابی حساب از مسدود شدن موقت آسان است. در بیشتر مواقع اینستاگرام ظرف 24 ساعت آینده، حسابتان را باز می کند و از بلاکی خارج می کند.

بلاک موقت جزئی : این نوع نسداد یک نوع بلاک محدود است یعنی شما هنوز هم می توانید از اینستاگرام استفاده کنید اما نمی توانید هیچ پستی را در صفحه خود به اشتراک بگذارید و یا فعالیتی در پیج های دیگر داشته باشید. حساب شما به دلیل رفتار مشکوک و اسپمر تا حدودی محدود می شود. مثلا اگر دربازه زمانی کوتاه تصاویر زیادی را لایک کنید و یا افراد زیادی را فالو کنید اینستاگرام حساب شما را مسدود می کند به این حالت “Action Block” می گویند. این نوع بلاک معمولا ظرف 48 ساعت برطرف می شود اما در بعضی مواقع ممکن است 2 الی 3 هفته نیز طول بکشد که این امر به نوع فعالیت شما بستگی دارد.

چرا اینستاگرام پیچ ما را بلاک می کند ؟

چرا اینستاگرام پیچ ما را بلاک می کند ؟

همان طور که در بالا گفته شد اینستاگرام یکسری قوانین و الگوریتمی دارد که اگر به آنها توجه نشود و قوانین آن زیرپا گذاشته شود باعث بلاک شدن حساب کاربریتان می شود. معمولا بیشترین انسدادی که در اکانت ها بوجود می آید نوع بلاک موقت جزئی است زیرا بر اساس اقداماتی که در ادامه توضیح می دهیم بوجود می آید.

 • اگر دربازه زمانی کوتاه تعداد زیادی از افراد را فالو کنید اینستاگرام شما را به عنوان اسپمر شناسایی می کند و به طور خودکار شما را بلاک می کند. تخمین زده شده است که در یک ساعت، مجاز به فالو کردن 20 الی 50 نفر هستید و به طور کلی فقط می توانید 7500 نفر را فالو کنید.
 • اگر در بازه زمانی کوتاه تعداد زیادی پست را لایک کنید نیز باعث مسدود شدن اکانتتان می شود. حداکثر می توان 40 الی 60 عکس و فیلم را در یک ساعت لایک کرد.
 • اگر در پیج های دیگران کامنت های غیر اخلاقی و کلمات نامناسب که خارج از قوانین اینستاگرام است را قرار دهید باعث بلاک شدن حسابتان می شود.
 • اگر بیش از حد در کامنت ها افراد را منشن کنید نیز مسدود می شوید. در پست ها و کامنت ها، کاربران دیگر را خیلی زیاد نام نبرید زیرا این مسئله تکرار است و اینستاگرام شما را به عنوان هرزنامه شناسایی می کند. مخصوصا زمانی که کاربران دیگری را که در لیست دنبال کنندگان شما نیستند را تگ کنید.
 • اگر از ربات اینستاگرام برای لایک کردن، فالو کردن و کامنت گذاشتن استفاده می کنید باید بسیار دقت نمایید زیرا اگر به درستی از آنها استفاده نشود به عنوان هرزنامه شناخته می شود و اینستاگرام شما را بلاک می کند.
 • اگر تازه شروع به فعالیت کرده اید و هنوز هیچ پستی در صفحه خود ندارید باید هرچه سریع تر به انتشار عکس و فیلم در صفحه خود اقدام نمایید زیرا بعد از مدتی اگر صفحه تان خالی بماند اینستاگرام شما را بلاک می کند.
 • باید اطلاعات حساب خود را کامل کنید تا اینستاگرام شما را به عنوان کاربر جعلی شناسایی نکند. باید بعد از ایجاد حساب کاربری برای پروفایل خود عکس بگذارید و قسمت بیوگرافی را تکمیل کنید.
 • اگر در یک بازه ی کوتاه تعداد زیادی عکس و فیلم منتشر کنید باعث بلاک شدن حساب کاریتان می شود بهتر است یک برنامه ریزی داشته باشید و در ساعت های مختلف پست بگذارید.
 • اگر از پست ها، کامنت و شکلک های تکراری استفاده کنید به محض اطلاع، اینستاگرام شما را مسدود می کند.
 • اگر از طریق دستگاه و IP دیگری وارد حساب اینستاگرام خود شوید و نتوانید هویت خود را از طریق ایمیل و یا پیام کوتاه تایید کنید، اینستاگرام ممکن است فکر کند که حساب شما توسط هکرها ربوده شده است. برای حفظ حریم خصوصی و ایمنی شما، آن را مسدود می کند.

چگونه از بلاک اینستاگرام خارج شویم ؟

از آنجا که بلاک اینستاگرام قرار نیست برای همیشه در حساب شما بماند راه هایی برای رفع آن وجود دارد، البته می توانید 3 ساعت الی 4 هفته صبر کنید تا به طور خودکار از مسدودی خارج شوید اما اگر برایتان مهم است که هرچه سریع تر از بلاک شدن خارج شوید می توانید کارهای زیر را انجام دهید.

در ادامه روشهای شناخته شده برا رفع انسداد پیام “Action Blocked” توضیح داده شده است :

 • بارزترین راه این است که برنامه Instagram خود را حذف کرده و دوباره راه اندازی کنید. پس از آن، کوکی ها و سایر داده های جمع آوری شده توسط اینستاگرام باید حذف شوند که برای خلاص شدن از بلاک به ویژه نوع موقت مفید است.
 • اگر از ربات اینستاگرام استفاده می کنید آن را تا 72 ساعت متوقف کنید.
 • کمی از فعالیت های زیاد خود کاهش دهید زیرا فعالیت بیش از حد در حساب خود باعث مسدود شدن و مسدود ماندن می شود.
 • آدرس IP خود را تغییر دهید.

معمولا زمانی که اینستاگرام حسابی را مسدود می کند به این معنا است که IP آن را غیر فعال کرده است با تغییر IP آن حساب کاربری می توان آن را فعال کرد. اگر در حال حاضر از wifi استفاده می کنید باید به دیتای تلفن همراه متصل شوید و یا برعکس اگر از دیتا استفاده می کنید به wifi متصل شوید.

 • حساب اینستاگرام خود را به فیس بوک متصل کنید.

با این کار شما به اینستاگرام نشان می دهید که یک شخص واقعی هستید و نه یک ربات. معمولا حساب های اینستاگرامی که به صورت ماشینی ساخته و اداره می شوند با هیج یک از حساب های فیس بوک مرتبط نیستند و ممکن است اینستاگرام آن را به عنوان یک مسئله اعتماد تلقی کند.

 • اینستاگرام خود را در گوشی دیگری نصب نمایید.

البته این کار را مرحله ی آخر انجام دهید. اگر تمام مراحل بالا را انجام دادید ولی هنوز بلاک بودید این کار را انجام دهید.

 • به اینستاگرام گزارش بلاک خود را بدهید.

زمانی که پیام Action Blocked را دریافت کردید گزینه ی ”  Tell Us” را فشار دهید تا در مورد اشتباه اینستاگرام بگویید. به احتمال زیاد از طریق ایمیل از شما می خواهد اطلاعات امنیتی را کامل کنید و عکس پروفایل خود را ارسال کنید تا مطمئن شود شما کاربر واقعی هستید. بعد از چند روز حساب شما فعال می شود.

خارج شدن از بلاک اینستاگرام

همچنین می توانید از طریق تنظیمات اینستاگرام درخواست رفع بلاک خود را ارسال کنید. گزینه “Option” یا “Setting” را در نمایه اینستاگرام خود (نماد گوشه بالا سمت راست صفحه) انتخاب کنید، سپس در پایین صفحه بر روی گزینه ی “Report a Problem” کلیک نمایید. حال در پنجره ای که برایتان باز می شود می توانید مشکلات مختلف را به اینستاگرام گزارش دهید. گزینه ی “Something Isn’t Working” را انتخاب کنید تا فرم مربوط به درخواست برای شما باز شود، فرم را پر کنید و حتما ذکر نمایید که شخص واقعی هستید و بعد آن را ارسال کنید.

برای کاربرانی که حساب کاری دارند و از طریق اینستاگرام کسب در آمد می کنند بلاک شدن اکانتشان بسیار باعث ضرر و زیان هایی می شود به همین دلیل برای جلوگیری از این مشکلات باید فردی را انتخاب کنند که به قوانین اینستاگرام آگاه باشد.

اطلاعات بیشتر : مدیریت پیج اینستاگرام به صورت حرفه ای

استودیو پلاتو با تیمی حرفه ای و متخصص قادر است هر نوع پیج اینستاگرام و شبکه های اجتماعی را مدیریت کند و به صورت درست و قانونی باعث پیشرفت کسب و کار و افزایش فالوور اکانتتان شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب